Konut Sigortası Yaptırmanız İçin 10 Sebep

KONUT SİGORTASI YAPTIRMANIZ İÇİN 10 SEBEP

Konut sigortaları DASK teminatlarını aşan noktalarda meydana gelen tüm hasarları güvence altına alan özel paket poliçelerdir. Neden DASK yeterli değil ve konut sigortası yaptırmamız gerekir ?

1-) Konut sigortası, evinizi ve eşyalarınızı yangın, sel, su basması, patlama, yıldırım düşmesi, deprem, hırsızlık, terör eylemleri gibi durumların hepsinden korur ve meydana gelebilme olasılığı olan tüm hasarları güvence altına alır.

2-) Konut sigortalarında yangın teminatı standarttır. Çünkü yangın sadece sizin ihmalinizden kaynaklanmaz. Elektrik tesisatındaki bir arıza ya da komşunuzda başlayan yangının size sıçraması gibi sizden kaynaklanmayan durumlarda olabilir. Bu nedenle yangına karşı en güvenli tedbir konut sigortasıdır.

3-) Konut sigortası özellikle deprem durumunda DASK’ın karşılamadığı teminatları karşılar. Örneğin DASK eviniz için üst limit olarak 150 bin TL’lik bir miktarı karşılar. Ama evinizin değerinin 900 bin TL olduğunu düşünürsek buu durumda DASK yeterli olmayacak ve konut sigortanız devreye girerek ve kalan kısmı karşılayacaktır.

4-) Ayrıca deprem ve depremden kaynaklanan yangın, toprak kayması, patlama gibi tüm durumlar da garanti kapsamına dahildir. Ek olarak enkaz kaldırma da poliçenize dahil edebileceğiniz bir diğer seçenektir.

5-) Hırsızlık durumunda oluşacak maddi kayıplarınız da garanti altına alınabilir. Bunun için evinizdeki değerli tüm eşyalarınızı belirtmeniz gerekir. Konut sigortanız sayesinde hırsızlık sonucu meydana gelecek maddi kayıplarınızı telafi edebilirsiniz.

6-) Konut sigortasının en önemli avantajlarından biri de olası bir hasar durumunda evinizin sabit tesisat masraflarını da karşılamasıdır. Sabit tesisatlar (elektrik, su, telefon, doğal gaz vb.) evinizin en önemli unsurlarıdır. Bu tesisatların da döşenmesi evdeki en maliyetli işlerden birisidir.

7-) Konut sigortanız sayesinde çilingir, elektrik, su vb. tamir ve acil durumlar için ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

 

😎 Yaşadığınız bölgenin iklim şartlarına bağlı olarak oluşacak fırtınanın meydana getirdiği hasarlar da konut sigortasının kapsamına girer.

9-) Eviniz dahilinde başınıza gelecek olası bir kazada vefat ya da sürekli sakatlık halinde belirtilen limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılır.

10-) Konut sigortasının bir diğer avantajı da kiracılar için garanti sağlar. Kirada oturduğunuz ev için eşyalarınızı konut sigortasının garanti kapsamına alabilirsiniz. Böylece oluşabilecek olumsuz tüm durumlar için eşyalarınız sigorta güvencesinde olur.

 

Kaynak: https://www.bisigortaci.com/blog/konut-sigortasi-yaptirmaniz-icin-10-sebep/

İşyeri Sigortaları Neleri Kapsar ?

İŞYERİ SİGORTASI NEDİR ?

İşyeri Sigortası, işyeri binası, demirbaş eşyalar, makine-tesisat, cam ve emtea vb. varlıklarınızı paket olarak bir araya getirilmiş otomatik teminatlar dahilinde, oluşabilecek risklere karşı güvence altına alır.

İşyeri Sigortasını geniş teminatlı yaptırma imkanı vardır. Bu teminatlar şirketler arası farklılık gösterir.

İŞYERİ SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

İşyeri Sigortasının genel teminatları şunlardır:

Hırsızlık:Hırsızlık sonucu çalınan emtea ve sabit kıymetler, hırsızın işyerine girerken verebileceği zararlar,

Grev, Lokavt, Terör: Grev, lokavt, halk hareketleri, terörist eylemler ve kötü niyetli hareketler sonucu ve bu hareketleri önlemek amacıyla yetkililerce yapılan müdahaleler nedeniyle işyerinde meydana gelebilecek hasarlar,

Yer Kayması: Yer kayması ve toprak çökmesi nedeniyle işyerinde meydana gelebilecek her türlü hasar,

Deprem: Deprem nedeniyle işyerinde meydana gelebilecek her türlü hasar,

Yıldırım: Yangın sebebiyle veya değil, yıldırım düşmesi sonucu oluşabilecek hasarlar,

Yangın: İşyerinde ya da yakınında çıkabilecek bir yangının yayılması sonucunda alevlerin ve dumanın binaya ya da eşyalara verebileceği zararlar,

İnfilak: Doğalgaz, tüpgaz, havagazı ve kalorifer kazanı tesisatının infilakı sonucu oluşabilecek hasarlar,

Fırtına: Fırtına ya da fırtına sırasında rüzgarın sürüklediği veya attığı cisimlerin çarpması sonucu oluşabilecek hasarlar,

Dahili su ve sel su baskını: Su tesisatının patlaması, sular kesildiğinde sigortalının ya da komşularının musluklarını açık bırakması sonucu doğabilecek hasarlar ve sel ya da su baskınında işyerinin uğrayabileceği zararlar,

Kar Ağırlığı: Çatıda biriken kar sebebiyle oluşabilecek zararlar,

Cam Kırılması: İşyerinde bulunan kapı ve pencere camlarının kırılması sonucu meydana gelebilecek hasarlar,

Enkaz Kaldırma: Teminatlardan doğabilecek hasarların limitler içinde oluşturduğu enkazın kaldırma masrafları,

Araç Çarpması: Her türlü kara, hava ve deniz aracının işyerine çarpması halinde meydana gelebilecek hasarlar,

Komşulara Karşı Sorumluluk:Yangın, dahili su hasarları nedeniyle komşulara karşı sorumluluk,

3.Şahıslara Karşı Sorumluluk: Sigortalının, işyerinde 3. Şahıslara verebileceği maddi ve bedeni zararlardan doğan hukuki sorumlulukları,

Mal Sahibine Karşı Sorumluluk: Bina sigortalıya ait değilse, o işyerinde kiracı olarak bulunuluyorsa, yangın, dahili su, ve duman hasarlarının gerçekleşmesi sonucunda mal sahibine karşı sorumluluk,

Kira Kaybı: Yangın nedeniyle, işyerinin kullanılamayacak duruma gelmesi halinde, sigortalı kiracı ise ve kira bedelini peşin ödemiş ise, işlememiş sürenin kira karşılığı; sigortalı mal sahibi ise, işyerinin boş kalması sonucunda alınamayan kira gelirinden doğabilecek kayıpların,

ödenmesi bu teminatlar dahilinde yapılmaktadır.

 

Kaynak: https://www.bisigortaci.com/blog/isyeri-sigortalari-neleri-kapsar/
,

Trafik sigortası ve kasko arasındaki fark nedir ?

Trafik sigortası ve kasko arasındaki fark nedir ? Trafik sigortası neleri kapsar , araç kaskosu neleri kapsar gibi sorularınızın cevabını aşağıda veriyor olacağız .

Trafikte her gün görmek istemediğimiz kazalar ile karşılaşabiliyoruz, bir çoğu maddi bir çoğu ise hem maddi hem bedeni zararlar oluşturabiliyor, her ne kadar sigortalar kazaları önlemese de en azından kazalardan sonra oluşabilecek maddi zararlarınızı karşılayarak sizi ekonomik zorluklardan kurtarıyor olacak.

Öncelikle trafik sigortası size ait aracın karşı tarafa ya da üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedeni oluşabilecek zararlı poliçe detayındaki teminatlar tutarınca güvence altına alır, araç kasko sigortası ise sizin aracınızda meydana gelen zararları poliçe detayındaki teminatlar tutarınca güvence altına alır.

  1. Trafik sigortası zorunludur ve yaptırmamanın cezası vardır, ancak araç kasko sigortası serbest bir sigorta ürünüdür, yaptırma zorunluluğu yoktur.
  2. Trafik sigortası karşı tarafa verdiğiniz hasarları kapsar ve karşı tarafın sürücüsü aracının değer kaybını sigorta şirketinden talep edebilir. Araç kaskosu sadece sizin aracınızın hasarını öder.
  3. Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması vardır ve devletin belirlediği fiyatlar ve teminatlar dahilinde oluşturulmaktadır, şirketler tarafından teminatlar değişmez ancak fiyatlar değişebilir,
  4. Araç kasko sigortasında serbest tarife uygulamaktadır, sigorta poliçesinin içindeki teminatlar ve şartlar farklı olduğu için şirketler arası fiyat farkları oldukça değişkendir.
  5. Trafik sigortası sürücüye göre ve araca göre fiyatlandırılır. Kasko aracın marka modeline göre fiyatlandırılır.
  6. Hasarsızlık indirimi trafik sigortasına oranla, araç kaskosunda daha yüksektir; araç kaskosunda hasarsızlık indirimi %65’lere kadar çıkmaktadır.

Eğer siz de en uygun trafik sigortası teklifi almak istiyorsanız buradaki adresi tıklayabilirsiniz ;https://www.bisigortaci.com/trafik-sigortasi/

Eğer araç kasko sigortası teklifi almak istiyorsanız buradaki adresi tıklayabilirsiniz ;https://www.bisigortaci.com/arac-kasko-sigortasi/

 

Kaynak: https://www.bisigortaci.com/blog/trafik-sigortasi-ve-kasko-arasindaki-fark-nedir/

Kasko Sigortasında Fiyat Farkı Neden Oluşur?

Kasko Sigortası Tekliflerinde Fiyat Farkı Neden Oluşur

Araç Kasko sigortası teklifi alırken hem sigortalanacak aracın hem de sigorta ruhsat sahibinin yaşı, mesleği, nerede ikamet ettiği, kaç yıldır ehliyet sahibi olduğu, trafik sicili gibi faktörler kasko poliçesinin hazırlanmasında dikkat edilen önemli unsurlardır. Aracın markası, modeli yanı sıra kişinin yaşı, cinsiyeti, eğitim durumu baz alınır. Hatta mesleği de kasko fiyatı alırken etkilidir.

Hemen kasko teklifi almak için tıklayabilirsiniz ; https://www.bisigortaci.com/arac-kasko-sigortasi/

İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan birinin kaza yapma riski ile büyük şehirde yaşamayan birinin kaza yapma riski de farklıdır. Spor bir araba ile aile arabası olarak adlandırılabilecek bir aracın da kaza riskleri farklıdır. Tüm bu kriterlerden yola çıkarak aracınız için yapılacak kaskonun değeri farklılık gösterir.

Hasarsızlık indirimi kasko bedelinin azalmasını sağlayan önemli bir etkendir. Kaskonuzu kullanmadığınız her yıl bir sonraki yıl için indirim almanızı sağlar.
Aracınızın yaşı büyüdükçe kaza riski de artar. Bu sebeple aracın yaşı büyüdükçe araç kasko bedeli de artar.

Her bir sigorta şirketinin risk analizi farklı olacağından, kasko teklifi alırken yapılabilecek en doğru şey değişik sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirmek, karşılaştırmak olacaktır. Kasko tekliflerinin oluşumunda sadece sigortalının vermiş olduğu bilgiler değil, sigorta şirketinin kendi bünyesinde belirlediği kriterler de etkili olmaktadır. Sonuç olarak her sigorta şirketinin risk değerlendirmesi farklı kriterler içermektedir.

ARAÇ KASKO POLİÇESİNDE FİYAT DÜŞÜRMENİN BİR YOLU VAR MI? İŞTE PÜF NOKTALAR;

*Poliçeye eklenen her teminat kasko fiyatını yükseltebilir. Bu nedenle ihtiyacınız olan teminatı seçebilirsiniz.

*Kasko teklifi alırken meslek indirimleri yer almaktadır. Mesleğinizi sigorta şirketine bildirebilirsiniz. Böylece meslek indiriminden yararlanma şansınız olabilir.

*Muafiyetli poliçe indirimini tercih edebilirsiniz. Sigorta bedeli üzerinden %1 veya %2 oranında muafiyetli poliçe tercih ederek hasar durumunda muafiyet oranındaki ödemeyi kendiniz yapmayı tercih ederseniz primleriniz de indirimler elde edebilirsiniz.

Olası risk gerçekleşip bir hasarla karşı karşıya kaldığınızda;

Hasarım sorunsuz karşılanacak mı?

Hasar ödemelerim zamanında temin edilecek mi?

İkame aracım ne zaman gelir?…

Bu sorular sizin ve aracınız için çok önemli. Cevaplarını hiç düşünmeden hemen KASKO TEKLİFİ isteyin sizi güvenilir en yakın acentenize yönlendirelim.

https://www.bisigortaci.com/arac-kasko-sigortasi/

 

Kaynak: https://www.bisigortaci.com/blog/kasko-sigortasinda-fiyat-farki-neden-olusur/

​ZORUNLU DEPREM SİGORTASI DASK NEDİR ?

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI DASK NEDİR ?

Önce DASK Nedir ? DASK’ın açılımı; Doğal Afetler Sigorta Kurumu’dur

Deprem doğal bir olaydır ve engellenmesi ne yazık ki mümkün değildir. Yaşanılan depremler şiddetine bağlı olarak büyük hasarlar meydana getirmektedir.

Deprem sigortası ülkemizde en önemli sigorta çeşitlerinden biridir. Çünkü Türkiye topraklarının % 96’sı fay hatları üzerinde bulunuyor. Dolayısıyla Edirne’den Ardahan’a kadar her kent, her ilçe, her mahalle deprem riski ile karşı karşıda kalmaktadır. Kendimizi, ailemizi, evimizi güvence altına almamız gereklidir. Deprem gerçeğinin yarattığı felakete daha önce defalarca tanık olan Türkiye’de deprem sigortası yaptırılması gereken mühim sigortaların başında gelmektedir. Ne kadar görmezden gelsekte her an olma riski vardır. Bunu görmezden gelmemiz yanlış olmaktadır.

Ülkemiz jeopolitik konumundan dolayı fay hatları üzerinde bulunur ve bu nedenle depremler küçük ve büyük şiddetli olmak üzere sıkça yaşanmaktadır. Depremi önleyemesek de depremin vereceği zararları en aza indirmemiz mümkündür. Bunun için Dask Sigortası yaptırıp teminatları inceleyerek sigortanın güvencelerinden yararlanabiliriz.

Konunun öneminden dolayı deprem sigortası ülkemizde yaptırılması zorunlu olan sigortalardan biri olmuştur. Bunun için deprem sigortası yaptırılması gerekir.

Afet Sigortaları Kanunu DASK sigortası yaptırmayanlar için bir takım kurallar koymuştur. Eğer deprem sigortanız varsa tüm bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Fakat yoksa tam tersi durum geçerli olacaktır.

Ayrıca ödediğiniz sizin için küçük de olsa deprem sigortası primleri ile depremzedelere büyük destek verirsiniz.

En önemli en özel mekanınız olan yuvanızı geç olmadan depreme karşı koruyun, riskler yaşamadan bütçenizi zorlamadan güvence altında alın. Bunun için hemen DASK SİGORTASI TEKLİFİ ALIN..

İhtiyacınızı karşılayarak en uygun zorunlu deprem sigortanıza çok yakınsınız

Peki DASK Yaptırmazsam Ne Olur?

305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince tapu ve elektrik/ su aboneliği işlemleri için Zorunlu Deprem Sigortası şartı aranır.

*Eviniz için alım satım ya da kiralama gibi tasarruf işlemleri yapamazsınız. Zorunlu deprem sigortasını yaptırmayanlar konut kredisi, konut yapma yardımı ve depremden dolayı binanın hasar alması durumunda devletin sunduğu yardımlardan faydalanamaz. Dolayısı ile çıkacak tüm masraflar kişinin bütçesinden karşılanır. Deprem sigortası yaptırıldığında ise bu durumun tam tersi olur, sigortalı kişinin bütçesi korunur. Ve teminatlarınız dahilinde sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

*Evinizin elektrik ve su aboneliğini başlatamazsınız.

Artık deprem sigortası olmayanlar evine elektrik, su ve doğal gaz bağlatamıyor. Bu bağlatma işlemlerini yaptırmak için ilgili kuruluşa gittiğinde ise deprem sigortasının yaptırılmış olduğuna dair resmi belge isteniyor. Eğer bu belge sunulamazsa işlemler gerçekleştirilmiyor.

*Tapu tescil işlemlerinizi yaptıramazsınız.

*Depremden kaynaklanan olası bir hasar karşılanmaz.

Sizin ve ailenizin güvencesi eviniz. Peki evinizin güvence de olduğuna emin misiniz?

 

Kaynak: https://www.bisigortaci.com/blog/zorunlu-deprem-sigortasi-dask-nedir/