Kasko Sigortasında Fiyat Farkı Neden Oluşur?

Kasko Sigortası Tekliflerinde Fiyat Farkı Neden Oluşur

Araç Kasko sigortası teklifi alırken hem sigortalanacak aracın hem de sigorta ruhsat sahibinin yaşı, mesleği, nerede ikamet ettiği, kaç yıldır ehliyet sahibi olduğu, trafik sicili gibi faktörler kasko poliçesinin hazırlanmasında dikkat edilen önemli unsurlardır. Aracın markası, modeli yanı sıra kişinin yaşı, cinsiyeti, eğitim durumu baz alınır. Hatta mesleği de kasko fiyatı alırken etkilidir.

Hemen kasko teklifi almak için tıklayabilirsiniz ; https://www.bisigortaci.com/arac-kasko-sigortasi/

İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan birinin kaza yapma riski ile büyük şehirde yaşamayan birinin kaza yapma riski de farklıdır. Spor bir araba ile aile arabası olarak adlandırılabilecek bir aracın da kaza riskleri farklıdır. Tüm bu kriterlerden yola çıkarak aracınız için yapılacak kaskonun değeri farklılık gösterir.

Hasarsızlık indirimi kasko bedelinin azalmasını sağlayan önemli bir etkendir. Kaskonuzu kullanmadığınız her yıl bir sonraki yıl için indirim almanızı sağlar.
Aracınızın yaşı büyüdükçe kaza riski de artar. Bu sebeple aracın yaşı büyüdükçe araç kasko bedeli de artar.

Her bir sigorta şirketinin risk analizi farklı olacağından, kasko teklifi alırken yapılabilecek en doğru şey değişik sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirmek, karşılaştırmak olacaktır. Kasko tekliflerinin oluşumunda sadece sigortalının vermiş olduğu bilgiler değil, sigorta şirketinin kendi bünyesinde belirlediği kriterler de etkili olmaktadır. Sonuç olarak her sigorta şirketinin risk değerlendirmesi farklı kriterler içermektedir.

ARAÇ KASKO POLİÇESİNDE FİYAT DÜŞÜRMENİN BİR YOLU VAR MI? İŞTE PÜF NOKTALAR;

*Poliçeye eklenen her teminat kasko fiyatını yükseltebilir. Bu nedenle ihtiyacınız olan teminatı seçebilirsiniz.

*Kasko teklifi alırken meslek indirimleri yer almaktadır. Mesleğinizi sigorta şirketine bildirebilirsiniz. Böylece meslek indiriminden yararlanma şansınız olabilir.

*Muafiyetli poliçe indirimini tercih edebilirsiniz. Sigorta bedeli üzerinden %1 veya %2 oranında muafiyetli poliçe tercih ederek hasar durumunda muafiyet oranındaki ödemeyi kendiniz yapmayı tercih ederseniz primleriniz de indirimler elde edebilirsiniz.

Olası risk gerçekleşip bir hasarla karşı karşıya kaldığınızda;

Hasarım sorunsuz karşılanacak mı?

Hasar ödemelerim zamanında temin edilecek mi?

İkame aracım ne zaman gelir?…

Bu sorular sizin ve aracınız için çok önemli. Cevaplarını hiç düşünmeden hemen KASKO TEKLİFİ isteyin sizi güvenilir en yakın acentenize yönlendirelim.

https://www.bisigortaci.com/arac-kasko-sigortasi/

 

Kaynak: https://www.bisigortaci.com/blog/kasko-sigortasinda-fiyat-farki-neden-olusur/
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir